Zula Oyunu Hakkında Sıkca Sorulan Bazı Sorular

Zula, MadByte Games tarafından geliştirilen, Lokum Games tarafından dağıtılan, MMOFPS türünde ilk Türk yapımı video oyunudur. Oyun Türkiye’den sonra ilk defa Brezilya’da, 2016 yılının Haziran ayında, Playspot firmasınca yayınlandı.

Oyunun yapımına 2013 yılında başlanılmıştır. Zula zulaoyun.com adlı internet sitesinden ücretsiz indirilip kayıt olunduktan sonra direkt oynanabilir. 46 milyona yakın kayıtlı kullanıcısı olan Zula’yı günde 2 milyon kişi oynuyor. Vatansever asker ve istihbaratçılardan oluşan Zula ve paralı askerlerden oluşan Gladyo adında 2 düşman oluşumun yer aldığı oyunda farklı hikayelere sahip toplam 16 ayrı karakter bulunuyor. Zula’da oldukça geniş bir mühimmat seçeneğinin içerisine Mehmetçik ve Kırıkkale gibi yerli silahlar da konuldu. Yoğun bir geliştirme sürecinden geçen Zula, geri bildirimler ışığında sürekli geliştirilmeye devam ediliyor.

Geliştirici: MadByte Games

Yayımcı: Lokum Games

Dağıtıcı: Playspot(BRA)

Sürüm 1.07 ( 2 Mart 2016)

Çıkış tarihi: 22 Şubat 2015 (Açık beta)

Tür: MMOFPS

Biçim: Çok oyunculu

Yaş Sınırlaması: 15+

Ortam: Çevrim içi dağıtım

Ülkemizin espor alanında dünyaya açılan kapısı, Türkiye’de espora ve esporculara en çok yatırım yapan kurumlardan biri olan InGame Group Zula’yı oyun alanında pazarlayarak büyük bir adım atmayı başardı. Espor alanında kendisine ait bir yer olan Nonstop Zula Espor Merkezi’ni de açan InGame Group, her geçen gün daha fazla oyunseverle bir araya gelmeye devam ediyor.

Zula, ücretsiz bir çevrimiçi FPS oyunu. Yani Zula “Free to Play” oyunlar kategorisinde yer alan oyunlardan birtanesi. Oyunu oynamak için bir ücret gerekmiyor.

Oyun sesler ve müzikler bakımından iyi durumda. Alışıra gelmiş FPS oyunu seslerini barındırıyor ancak oyunun sesleri daha bir gerçekçi olmuş.

Zula oynanabilirlik açısından gayet iyi durumda. Çoğu işletim sistemi ve çözünürlükle optimize olma yeteneğine sahip olan oyunmuzda kötü bir internet bağlantımız yoksa hiçbir donma yada grafik kaybı yaşamazsınız.

Zula’nın Oyun Modları Nelerdir?

Şu anda, Zula içinde 13 oyun modu sunuluyor:

Ölüm Maçı
Sabotaj
Sancak Savaşı
Aranıyor
Herkes Tek
Eleme
Koruma
Rekabet
Patron Avı
Battle Royale
Eğlence (Su savaşı)
Hızlı Lobi TDM
Tokat

Zula Oyunu Haritalar

Şu anda, Zula için 27 harita türü sunuluyor:

Üsküdar Sokakları
Düğün Salonu
Metro İstasyonu
Otopark
Kuzey Irak
Hangar
İnşaat
İnternet Kafe
Safranbolu
Kıbrıs Açıkları
Gaziantep Mülteci Kampı
Trabzon Uzungöl
Kereste Fabrikası
Paris
Gemi
Favela
Çanakkale
Nemrut
Persepolis
Tahran
Kız Kulesi
Çukur
Kale
Çöl (Battle Royale moduna özel bir harita.)
Mardin
Havuz (su savaşı moduna özel bir harita)

Zula Oyunu Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Çok üst segment bir bilgisayar konfigürasyonu istemeyen Zula oyununu oynayabilmek için, aşağıdaki minimun ve önerilen sisteme sahip olup rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Zula Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 32 Bit
İşlemci: Dual Core CPU 2.4 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 veya AMD Radeon R5 M320
DirectX: Sürüm 9.0
Disk Alanı: 5 GB kullanılabilir depolama alanı

Zula Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 64 Bit
İşlemci: Dual Core CPU 3.0 GHz
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD 520 veya Radeon R7 M260
DirectX: Sürüm 9.0
Disk Alanı: 6 GB kullanılabilir depolama alanı

ZULA PASS ARA SEZON NEDİR?

Zula Pass sezon arasında. Bu sürede Zula Pass Ara Sezon’a ait ücretsiz görevleri tamamlayabilir ve birbirinden değerli hediyeler kazanabilirsin. Bir sonraki sezon hazırlıkları sona erdiğinde zulaoyun.com adresi üzerinden duyurulacaktır.

SEZON MARKETİ NEDİR?

Sezon marketi her sezon yenilenen, çok özel içerikler ve fırsatlar bulabileceğin bir markettir.

ZULA PASS BAŞARIMLAR NEDİR?

Başarımlar her sezon yenilenir ve sezon boyunca gösterdiğin başarıya göre yıldız kazanabilirsin.
Başarımlar tüm oyuncular için ilerler ancak Zula Pass satın alan oyuncular 3. aşama başarımların yıldızlarını alabilir.
Her başarımın 3 farklı zorlukta aşaması bulunur. Bir sonraki aşamaya geçmek için önceki aşamayı bitirmelisin.

ZULA PASS KONTRAT NEDİR? NASIL AKTİF EDİLİR?

Kontrat belirtilen süre içerisinde görevleri tamamlayıp ödüller kazanabileceğin bir anlaşmadır.
Kontratları ZA ve ZP kullanarak aktif edebilirsin. Unutma kontratlar aktif edildikten sonra süren başlar.
Görevi zamanında tamamlayamazsan kontrat yeniden aktif edilebilir hale gelir.
Kontratlar haftalık ve her hafta otomatik olarak yenilenir.

ZULA PASS NEDİR?

Oynayıp görevleri tamamladıkça derece atladığın, her yeni derecede ödül kazandığın sistem, Pass sistemidir. Her sezon ödül havuzu için o sezona özel üretilmiş eşyalara sahip olabilirsin.
Zula Pass ücretli alınabilir ve hediye edilebilir.
ZA ve ZP ödül havuzlarında ilerlemelerin otomatik olarak yapılır. ZA ödül havuzundaki ödülleri sadece Zula Pass sahibi oyuncular toplayabilir.
Belirli bir dereceye kadar Zula Pass satın almadıysan merak etme Zula Pass satın aldığın an bulunduğun dereceye kadar olan tüm ücretli ödülleri almaya hak kazanacaksın.

Kimler Zula E-Spor Lisansı Alabilir?

Zula E-Spor lisansı için aşağıdaki temel şartlar aranmaktadır;

– 10. seviye ve üstü bir Zula hesabına sahip olmak.
– 15 ve üstü yaşta olmak.
– Zula hesabında E-Mail ve SMS bilgilerini girmiş olmak.
– Küfür vb. sebeplerden ağır sabıkalı bir geçmişe sahip olmamak.

E-Spor Nedir?

Tüm dünyayı sarmış ve geniş oyuncu kitlelerine ulaşmış bilgisayar ve konsol oyunlarında oyuncular arasında düzenlenen ligler, turnuvalar ve yarışmalar e-Spor olarak nitelendirilmekte.

Satın Alınan E-PIN’lerin Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Satın alınan Zula ürünleri E-PIN’lerinin geçerlilik süresi, satın alınma tarihinden itibaren 1 yıldır, ancak bu süre bazen değişkenlik gösterebileceğinden satın alır almaz kullanmanızı önermekteyiz.

Zula E-PIN Nedir, Nasıl Yüklenir?

E-PIN; Elektronik Pin’in kısaltılmış halidir. E-PIN’ler internet üzerinden bir ürünün alınması için geliştirilmiş özel kodlardır. Satın alınan kodlar Zula resmi web sitesinde ve oyun içerisinde “ZA Yükle” kısımlarından E-PIN yükleme alanına girilerek, karşılığında içeriği olan ürünün hesabınıza yüklenmesini sağlar.

Zula Altın (ZA) Nedir?

Zula Altın (ZA), Zula oyun içi alışverişlerde kullanılan para birimidir. Oyun içerisindeki satın almada kullanabileceğiniz En Ucuz Zula Altın’ını GameJETON üzerinden satın alabilirsiniz. Zula Altın nedir sorusunu cevabı kısaca bu şekildedir.

Zula Altın Ne İşe Yarar?

Zula Altın ne işe yarar, Zula Altın ile neler alınabilir soruları oyuna yeni başlayan oyuncular için merak edilen sorular arasında yer alıyor. Zula Altın ile oyun içi silah alımları, silah yükseltmeleri, silahların sürelerini uzatma, silahları özelleştirme, karakter satın alma vb. birçok işlemi Zula Altın ile gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan Zula Altın’ı indirimli fiyatlarla GameJETON’da bulabilirsiniz.

Gamejeton.com sitemizde bulunan indirimleri sürekli olarak kontrol ederek en uygun ve ucuz fiyatlarla Zula Altın satın alabilirsiniz. Ayrıca Gamejeton sosyal medya hesaplarımızı takip ederek her hafta yaptığımız çekilişler ile ücretsiz Zula Altın kazanma şansını yakalayın. Gamejeton.com üzerinden ucuz zula altın satın alabilirsiniz. Zula Za Fiyatları’nı aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

Zula Altın Za fiyatları ve çeşitleri nelerdir?

GameJETON E-Ticaret Sitemizde; Zula Altın (ZA) 6 Farklı Denomlarda Satılmaktadır. Güncel 2022 Zula Altın Fiyatları Aşağıda Listelenmiştir.

Ping Nedir?

Ping süresi, bilgisayarınız ile karşıdaki sunucu arasında bir veri paketinin iletilmesi esnasında geçen süredir. Bir somut örnek ile durumu açıklayalım:
Oyun içerisinde ateş ederek bir mermi attınız. Bilgisayarınız bu işlemi bir veriye dönüştürür ve sunucuya yollar. Veri sunucuya gidene kadar geçen sürede (örneğin 50ms) rakibiniz hala yerinde ise, mermi rakibe isabet eder. Fakat geçen süre uzarsa mermileriniz sürekli rakibin arkasına denk gelir ve isabet etmez. Sunucu size ne kadar uzak ise, bu süre de o kadar artmaktadır.

Mouse Hassasiyet ve Hız Ayarı Problemlerini Nasıl Gideririm?

Denetim Masası’na giriş yaparak Fare’ye tıklayınız. Açılan Pencerede “Düğmeler” sekmesi içinde “Çift Tıklama Hızı” kısmından hızınızı ayarlayabilirsiniz. Üstten “İşaretçi Seçenekleri” sekmesine tıklayınız. Bu seçenek içinde ise “İşaretçi Hızını Seçiniz” kısmından istediğiniz hızı ayarlayabilirsiniz. “Uygula”ya tıkladıktan sonra mouse hızınızın nasıl olduğunu kontrol edebilirsiniz. Eğer ayar iyi ise pencereleri Tamam diyerek kapatınız. Ayrıca oyun içerisinde “Ayarlar” bölümünden “Oynanış” sekmesine tıklayarak fare hassasiyeti ve fare yumuşatma ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir