VALORANT VP Fiyatların’da Değişikliğe Gidiyor..

Riot kısa süre önce, Yaptığı resmi açıklamaya göre Türkiye’deki VALORANT POİNT VP fiyatları %17 gibi yüksek bir oranda zamlanacak. Bu oran ile birlikte Türkiye, bölgeler arasında en çok zamlanan bölgelerden bir tanesi oldu.

VALORANT ülkemizde her ne kadar sevilen bir oyun olsa da oyuncular VP fiyatlarından şikâyetçi. İyi bir silah görünümü alabilmek için yüksek miktarda para harcamak zorunda oyuncular, kur durumundan dolayı güçlük çekiyor. Riot Games’in yerel fiyatlandırma politikası da duruma pek etki etmiyor gibi.

8 Eylül itibarıyla bazı bölgelerdeki VP fiyatlarını güncelliyoruz.

Yapılan resmi açıklama Özet:

Brezilya, Latin Amerika, Rusya ve Türkiye‘de kur farklılıkları ve vergi düzenlemeleri nedeniyle bedellerin arttığını göreceksiniz.
Avrupa’daysa kur farklılıkları ve vergi düzenlemeleri nedeniyle bedeller azalacak.
23 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında sanal alışveriş birimi satın aldığınızda iki kat bonus alışveriş birimi elde edeceksiniz.

Riot düzenli olarak küresel fiyatlandırmalarını gözden geçirerek kur dalgalanmaları, vergilendirmeler ve bölgesel bedel eşitsizliklerine bağlı olarak düzenlemeler yapar. Bu değişiklikler hem artış hem de azalma şeklinde olabilir.

Bu yıl da Avrupa, Brezilya, Latin Amerika, Rusya ve Türkiye’deki bedellerle ilgili değişiklikler yapıyoruz. Aşağıda 8 Eylül itibarıyla VALORANT özelinde karşılaşacağınız değişiklikleri görebilirsiniz.

Düzenlemeler hayata geçmeden önce, 23 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında, fiyat değişikliklerinden etkilenip etkilenmemeniz fark etmeksizin sanal alışveriş birimi satın aldığınızda iki kat bonus alışveriş birimi elde edeceksiniz.

Örneğin: VALORANT‘ta 1900 VP satın almak 300 bonus VP kazandıracak (normalde 150 VP bonus kazandırıyordu).
Bu kampanya 23 Ağustos günü saat 23.00 civarı başlayacak (kampanyanın paketlere yansıması 1 saati bulabilir) ve yeni bedellerin hayata geçeceği 8 Eylül günü saat 23.00’e kadar devam edecek.

VALORANT VP Fiyat Değişiklikleri

  • Brezilya: ortalama %15 bedel artışı
  • Kolombiya: ortalama %11 bedel artışı
  • Kosta Rika: ortalama %16 bedel artışı
  • Meksika: ortalama %17 bedel artışı
  • Şili: ortalama %16 bedel artışı
  • Uruguay: ortalama %17 bedel artışı
  • Peru: ortalama %15 bedel artışı
  • Rusya: ortalama %6 bedel artışı
  • Türkiye: ortalama %17 bedel artışı
  • Avrupa (EUR, GBP ve HUF para birimlerinde geçerli): ortalama %5 bedel azalışı

Tüm bu değişiklikler 8 Eylül’den itibaren geçerli olacak.

Riot ayrıca, 23 Ağustos’tan 8 Eylül’e kadar her satın almada ‘Bonus Para Birimi’ni ikiye katlayacaklarını doğruladı; bu, oyuncuların normalde 150 bonus VP veren 1900 VP paketini satın almaları için 300 bonus VP’ye sahip olacağı anlamına geliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir