Valorant: Riot Games’in yeni 5v5 Nişancısı Hakkında

Daha önce Project A olarak bilinen Valorant, geçtiğimiz günlerde League of Legends geliştiricileri Riot Games’in gizlilik içinde üzerinde çalıştığı yeni nişancı olduğu ortaya çıktı. CCG Legends of Runeterra, mobil portlar ve şu anda Project L olarak bilinen habersiz bir dövüş oyununun yanı sıra stüdyonun portföyünü geliştirmek için oluşturulan bir dizi yeni projenin bir parçası. Valorant betanın ilk izlenimleri oyuna biraz ışık tutuyor. Valorant hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi toplamak en iyisi olur.

Valorant nedir?

Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A olarak duyuruldu ve League of Legends geliştiricisi Riot Games, birkaç ay sonra resmi olarak Valorant olarak duyurdu. Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive ve tabii ki League of Legends unsurlarını birleştiren post-postmodern bir oyun.

Bir takımın saldırdığı ve diğerinin savunduğu 5v5 çok oyunculu birinci şahıs nişancı (FPS). Ana oyun modu Search and Destroy, CS: GO’ya çok benzer . Saldıran takımın hedefi, savunma takımı bundan kaçınmaya çalışırken, bir bomba (başak adı verilir) yerleştirmek ve patlatmaktır. Çivinin dikilip yerleştirilmediğine bakılmaksızın, herhangi bir zafer koşulu karşılanmadan bir manga ortadan kaldırılırsa, rakip takım kazanır.

Maçlar 25 tur uzunluğundadır ve her tur 100 saniye sürer. 13 tur kazanan ilk takım maçı genel olarak kazanır. Turun başında, o tur için silah ve teçhizat satın almak için 30 saniyeniz olacak. Bir turda ölürseniz, yeniden doğmak için bir sonraki tura kadar beklemeniz gerekir. Bu ana oyun modu, derecelendirilmemiş veya dereceli maçlarda oynanabilir.

Tıpkı CS: GO’nun Defuse oyun moduna benziyor, ancak Riot’un formülde bir bükümü var. Silah satın almaya ek olarak, her turun başında bir Ajan da seçeceksiniz. Her Ajan’ın müttefikleri iyileştirmekten duvarları hiçbir yerde görünmemesine kadar değişen bir yeteneği vardır. Düşünüldüğünde Valorant Eğer bir maç kazanmak istiyorum Agents bir MOBA tabanlı yaklaşım alır, büyük olasılıkla yeteneklerini iyi yayılmasını gerekir. Bununla birlikte, turun başında bazı yetenekler satın almanız gerekeceğini unutmayın.

Valorant, lansmanından bu yana Spike Rush oyun modunu ekledi. Bu, her saldırganın bir sivri uçla donatıldığı ve tüm oyuncuların aynı silaha ve tüm yeteneklerine sahip olduğu daha hızlı, yedi turun en iyisi modudur; satın alma turu yok.
Valorant’ın sezonları, her biri yeni Temsilciler, haritalar ve modlar dahil olmak üzere oyuna yeni eklemeler getiren Acts olarak bilinecek.

 

> > > Ucuz Valorant Points (VP) Satın Almak İçin Tıklayın < < <

 

Valorant hangi platformlarda?

Valorant şu anda PC’ye özel bir oyundur. Valorant baş oyun tasarımcısı Trevor Romleski bir Twitch yayınında “şu anda odaklanmanın PC üzerinde olduğunu” doğruladı . Ancak Romleski, ekibin “diğer platformlar için yeni fırsatları keşfetmeye açık” olduğunu da söyledi. Şu an için Valorant’ı oynamanın tek yolu PC’de. Oyun başarılı olursa, gelecekte muhtemelen PS4 ve Xbox One’a taşınacağını varsayıyoruz. Belki bir PS5 ve Xbox Series X sürümünü bile göreceğiz.

Valorant’ın ganimet kutuları var mı?

Görünüşe göre bu tür ücretsiz nişancı oyunuyla nihayet ganimet kutularının parkur için eşit olmadığı noktaya ulaştık. Riot Games, Valorant’ın herhangi bir ganimet kutusu olmayacağını doğruladı. Oyuncular silah kozmetikleri satın alabilirler – Ajan kozmetikleri hala havada – ancak bunlar ganimet kutuları aracılığıyla değil, bir mağaza aracılığıyla dağıtılacak. Aynı anda bir grup görünüm satın almak istiyorsanız, mağazada aynı zamanda merkezi bir temaya göre derileri bir araya getiren paketler de vardır.

Valorant’ın savaş bileti var mı?

Evet. Pasa sahipseniz, ne kadar çok oynarsanız o kadar ödüller alırsınız ve her geçiş her yeni Act ile yenilenir.

Valorant sistem gereksinimleri nelerdir?

Valorant, diğer çoğu rekabetçi nişancı gibi, çok düşük sistem özelliklerine sahiptir. Herhangi bir modern makine oyunu 144+ fps ile parçalayabilirken, eski sistemler hala sağlam bir 60 fps sağlamalıdır. Spesifikasyonların hangi çözünürlük veya grafik kalitesine dayandığından emin değiliz, bu nedenle daha eski bir sisteminiz varsa kalitenizi veya çözünürlüğünüzü düşürmeniz gerekebilir. Riot Games tarafından yayınlanan sistem gereksinimleri.

Valorant PC Sistem Gereksinimleri

30 FPS – Minimum özellikler

  • RAM: 4 GB
  • İşlemci: Intel i3-370M
  • GPU: Intel HD 3000 (1 GB VRAM)

60 FPS – Önerilen özellikler

  • RAM: 4 GB
  • İşlemci: Intel i3-370M
  • GPU: Intel HD 3000 (1 GB VRAM)

144 FPS – Üst düzey özellikler

  • RAM: 4 GB
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2Ghz
  • GPU: Nvidia GTX 1050 Ti (1 GB VRAM)

Valorant’ın daha fazla oyun modu olacak mı?

Şu anda tek Valorant oyun modu CS: GO benzeri Ara ve Yok Et modu ve Spike Rush modudur. Valorant geliştirme ekibi, diğer oyun modları keşfetmek açığız diyerek kayıt altına alınır.

Kaç tane harita ve Aracı var?

Taktiksel bir nişancı oyunu olarak Valorant , aralarından seçim yapabileceğiniz savaş alanı ve karakter sıkıntısı çekmiyor. Şimdiye kadar, oyunda Ascent, Bind, Haven ve Split adlı dört harita var. Her haritanın benzersiz ilgi noktaları ve kendine özgü zorlu düzeni vardır. Riot, gelecekteki yamalarda daha fazla harita ve Temsilci vaat ederken, bu güncellemelerin zaman çizelgesi net değil.

Ek olarak, Riot’un gelecekteki ajanları ücretsiz olarak ekleyip eklemeyeceğini veya bunların Apex efsanelerinin savaş pasosu gibi yükseltilmiş bir katmanın parçası olup olmayacağını henüz bilmiyoruz .

Valorant’taki tüm haritaların nihai hedefleri aynı: düşmanın bombasını dağıtmak veya kendi bombanızı yerleştirmek. Oyundaki temsilciler, her biri ilgili yetenekler sağlayan dört sınıftan birine girer. Jett, Phoenix, Raze ve Reyna’yı içeren Duelist sınıfı, ön cephede saldırı sınıfıdır.

Breach ve Sova’yı içeren Initiator sınıfı, istihbarat toplayan ve perde arkasında çalışan bir casus sınıfıdır. Denetleyici sınıfı, Brimstone, Omen ve Viper’ı içeren bir saldırı destek uzmanlığıdır. Son olarak, Sage ve Cypher bir savunma tankı sınıfı olan Sentinels’dir.

Riot, 4 Ağustos’ta oyuna Killjoy adlı bir Sentinel olan 12. ajanı ekledi. O üçüncü Sentinel karakteridir ve geçmişine göre, dronları hem saldırı hem de savunma için kullanan bir Alman robotikçi.

 

> > > Ucuz Valorant Points (VP) Satın Almak İçin Tıklayın < < <

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir