Valorant Escalation Modu

Geliştirici Riot Games, oynaması ücretsiz çok oyunculu taktik FPS Valorant için yepyeni bir yama çıkardı. Güncelleme 2.03 Yaması bir dizi değişiklik yapıyor. Bu, çeşitli karakterleri ayarlamayı, silahları düzenlemeyi ve yaşam kalitesi iyileştirmelerini uygulamayı içerir.

Valorant‘ın oynanabilir karakterlerinden birkaçı ayarlandı. Örneğin Reyna, Devour ve Dimiss yeteneklerinin ücretlerini düşürdü. Ancak bunun sonucunda maliyetleri arttı. Bu arada, Yoru’nun Gatecrash’i artık mini haritada görülebilir ve hem Brimestone’s Incendiary hem de Pheonix’in Hot Hands yeteneklerinin sesi düzgün bir şekilde dengelendi.

Bu karakter ayarlamalarının yanı sıra Riot Games, Escalation adlı yepyeni bir oyun modunu tanıttı. Maç devam ederken beş kişilik iki ekibin giderek daha az ölümcül silahlarla birbirleriyle savaştığı hızlı tempolu bir mod. Her iki takım da diziliş listesiyle başlar, ancak her maçın başında karışırlar. Riot, Escalation ile amacının “sosyal oyunu teşvik eden hızlı, eğlenceli bir mod” ve oyunculara rekabetin olmadığı bir ortamda yeni silahları test etme şansı sunmak olduğunu söyledi. Escalation’ın kalıcı bir mod olacağına dair bir onay yok, ancak Riot Games, olasılığın angajmana bağlı olduğunu söyledi.

Yama 2.03’ün başka yerlerinde, raund başında spreylerin imha edilmesi, Frenzy tabancası ve Marshal keskin nişancı tüfeği gibi fiyatlarının artırılması ve hareketsizlik nedeniyle maçtan ayrılma cezalarında daha sert ayarlamalar gibi yaşam kalitesi iyileştirmeleri var.. İkinci özellik aynı zamanda Valorant‘ın yaklaşan güncellemeleri 2.04 ve 2.05 Yamalarının odak noktasıdır.

Escalation Modu için genel kural ve bilgiler ise şu şekilde;

  • Escalation Modu 5v5’lik bir moddur.
  • Bu modda 12 seviye bulunmaktadır ve her seviyede belirli bir silahla beraber bir yetenek kullanılır.
  • 12 seviyeyi tamamlayan ya da 10 dakika içerisinde en yüksek seviyeye ulaşan takım oyunun galibi olur.
  • Bir sonraki seviyeye geçebilmek için takımdaki her oyuncuyla beraber toplamda 7 puan kazanılmalıdır.
  • Seviyeniz takımla aynıyken, rakip takımdan bir kişiyi alt etmek 1 puan kazandırır.
  • Seviyeniz takımınızdan düşükse, rakip takımdan bir kişiyi alt etmek 0.5 puan kazandırır.
  • Takımdaki her oyuncunun tamamlaması gereken silah seviyesi vardır.
  • Maç süreleri genel olarak 7-9 dakika arasında gerçekleşmektedir.
  • Maç sırasında tüm oyuncular sadece karakterlerin temel yeteneklerini kullanabilir. Seçilen karakterin özel yetenekleri kullanılmaz.
  • Hızlı yeniden doğma sistemi kullanılır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir