ROBLOX Hakkında

Roblox, kullanıcıların oyun oynamak için gittikleri çevrimiçi bir platform ve vitrindir. Roblox bir oyun değil, insanların diğer geliştiriciler tarafından yapılan oyunları oynadığı bir yerdir. Bu anlamda, herhangi bir çevrimiçi çocuk oyunundan çok PC platformu Steam‘e benziyor.

Roblox’u oyun endüstrisindeki diğer her şeyden farklı kılan şey – Steam gibi bir vitrin dahil – tüm oyunların kullanıcıları tarafından yapılmış olmasıdır. Roblox’ta eğlence sadece oyun oynamaktan değil, aynı zamanda oyun yapmaktan da gelir. Bu oyunlar resmi olarak Roblox Corporation tarafından değil, platformun kullanıcıları tarafından geliştirildi. Şu anda resmi web sitesi, kullanıcılarının platformda 20 milyondan fazla oyun yayınladığını iddia ediyor.

Neden Herkez ROBLOX Hakkında Konuşuyor?

Çünkü çocuklar dahil herkes platformda bir ton para kazanabilir. Bazı geliştiriciler, oyunlarından para kazanarak bir yılda 1 milyon $ ‘a kadar kazanabilirler. Roblox ve tüm oyunları ücretsiz olarak bulunmasına rağmen, birçok çocuk Roblox oyunlarındaki estetik öğeler için Robux adlı sanal bir para birimi satın alıp harcıyor. Roblox geliştiricileri, bu işlemlerin bir kısmını Robux biçiminde tutabilirler. Bir geliştirici Robux’ta yeterince para kazandığında, Robux’u gerçek paraya dönüştürmek için Developer Exchange (DevEx olarak da adlandırılır) adlı bir program kullanabilir.

Nakit para kazananlar yalnızca bireysel içerik oluşturucular değil. Roblox Corporation’ın kendisi şaşırtıcı miktarda paraya değer. Roblox Corporation Çarşamba günü halka açıldı, bu da hisselerinin satışını başlattığı anlamına geliyor. Hisse senedi ($ RBLX) harika bir ilk gün geçirdi, 45 $ ‘lık bir referans fiyatı ile başlayıp 69.50 $’ dan kapandı. The Wall Street Journal’ın bir raporuna göre , şirketin piyasa değeri yaklaşık 45 milyar dolar oldu . Size olduğunu, ne kadar büyük bir fikir vermek için Epic Games, sürekli popüler yapımcısı Fortnite ve Unreal Engine yazılımı , geç 2020 yılında $ 17300000000 değerinde idi. (Epic Games hala özel bir şirkettir.) Roblox’un piyasadaki başarısı, Roblox ekonomisinin neredeyse tamamen çok para kazanabilen gençler tarafından yönetilmesi gerçeğiyle birleştiğinde, birçok insanın ilgisini çekti.

ROBLOX Oyunları Nekadar Popüler?

Bazı durumlarda inanılmaz derecede popüler. Geliştiricilerinin söylediğine göre, çocukların hayvanları satın alıp onlara baktıkları bir evcil hayvan simülasyon oyunu , Nisan 2020’de 1,6 milyon eş zamanlı oyuncuyu kırdı ve 20,4 milyardan fazla oyuncu tarafından ziyaret edildi. (Benzersiz oturum açma sayıları, geliştirici tarafından kamuya açıklanmamıştır.) Brookhaven adlı başka bir oyun şu anda en çok eşzamanlı kullanıcılara sahiptir ve yayın sırasında 420.000’den fazla kişi bu oyunu oynamaktadır.

ROBLOX Oyunlarını Kim Yapar?

Roblox’ta herkes oyun yapabilir. Platform, gençlere kendi oyun fikirlerini hayata geçirmeleri için bir yol sunuyor. Bunu, çocuklar da dahil olmak üzere neredeyse herkesin kullanmayı öğrenebileceği bir oyun geliştirme araçları paketi sağlayarak yapar. Bir oyun başlarsa, bu geliştiricilerin ölçeklenmesi mümkündür, çünkü Roblox, yaratımınızı çevrimiçi bir çok oyunculu oyuna dönüştürmeyi de kolaylaştırır.

Oyunlar, öğrenmesi diğer programlama dillerinin çoğundan daha kolay olan Lua adlı bir betik dili kullanır. Şirket, üreticilerin sorunları giderebileceği ve yeni beceriler öğrenebileceği geliştirici forumları sağlar. Roblox ile geliştiricilerin, sunucuların nasıl kurulacağı gibi lojistik konusunda endişelenmelerine gerek yoktur; sadece oyunu yaparlar ve ardından oyuncular oyunlarını çevrimiçi çok oyunculu olarak oynayabilir. Oyun oluşturmada ne kadar derinleşeceğiniz her geliştiriciye bağlıdır.

Ortalama Bir ROBLOX Oyunu Neye Benziyor?

Buna verilecek en basit cevap, “ortalama bir Roblox oyunu” olmamasıdır. Roblox, insanların istediklerini yapabilecekleri bir platformdur. Tek oyunculu platform oyunlarından birinci şahıs nişancı oyunlarına kadar çok çeşitli oyunlar var. Bununla birlikte, en popüler oyunlar, insanların okula gitmek veya bir pizza dükkanını ziyaret etmek gibi farklı senaryoları canlandırabilecekleri simülatörler olma eğilimindedir.

ROBLOX Ücretsiz Mi?

Platform ve üzerindeki oyunları indirmek ücretsizdir. Bununla birlikte, Roblox oyunları, oyun içi satın alımlarda kozmetik öğeler, görünümler veya diğer yükseltmeler sunabilir. Örneğin, Beni Evlat Edin! , oyuncular evcil hayvanları evlat edinir ve onlarla ilgilenir, bir çocuk bir evcil hayvanı yumurtadan çıkaracak bir yumurta satın alabilir. Her oyun benzersizdir, bu nedenle oyun içi satın alımlar değişiklik gösterir.

ROBLOX’un Geleceği Nedir?

Roblox’un renkli ve tuhaf dünyaları uzun zamandır oyun endüstrisinden büyük ölçüde silindi. Bir şekilde “çocuk oyunları” nı niş kitlesine düşen şirket, 2006’daki kuruluşundan bu yana nispeten fark edilmeden kaldı. Zamanla, şirket büyümeye ve Roblox platformunda yaptıkları oyunları dağıtan genç geliştiricileri desteklemeye devam etti. Şirket bunu yaparak paralel oyun endüstrisi gibi işleyen bir platform yarattı. Roblox’un kendi oyunları, kendi geliştiricileri ve kendi konferansları vardır.

Şimdi, şirketin mevcut değerlemesi, platformdaki birçok üreticinin iyimser olduğunu düşünüyor. Bazı geliştiriciler, büyük şirket halka açıldığı için zaten kendi hisselerini satın almaktan bahsediyorlar. Red Manta adlı bir Roblox stüdyosunun kurucu ortağı olan Alex Hicks, Polygon’a halka arz konusunda heyecan duyduğunu çünkü “kesinlikle stüdyolara daha fazla dikkat çekiyor” dedi. Devam etti: “Pek çok çocuk Roblox’un ne olduğunu zaten biliyor, ancak onlar sadece yaşlı izleyicilerle birlikte yüzeye çıkıyorlar.” Roblox bir süredir büyüyor ve yaratıcıları gelecekte büyük olasılıkla daha yaygın bir şekilde tanınacak.

> > > Ucuz Roblox Robux Satın Almak ve Güncel Fiyatları Görmek için Tıkla < < <

Roblox Gift Card 10 USD

187,00 

Roblox Gift Card 25 USD

452,00 

İlgili Yazılar

2 Yorum

  1. Sado Mazo dedi ki:

    Bilgi için Teşekkürler.

  2. deniz dedi ki:

    robloxsa robuxlu ücretsiz yapın yoksa pis oyun derim tamam mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir