RIOT GAMES’TEN YENİ BİR MMO OYUNU GELİYOR

Aralık ayında bir Twitter sızıntısının ardından Riot Games, League of Legends‘din yeni MMORPG‘sini resmen duyurdu.

Riot Games, bir MMORPG oluşturma gibi bu büyük görevi üstlenmelerine yardımcı olmak için çok sayıda farklı geliştiriciyi işe alacak.

Riot Games çatısı altında olacak yeni oyun MMO türünde olacak. Konu hakkında resmi açıklama Riot Games’in internet sitesi üzerinden yapıldı. MMO türünde yeni bir oyun geliştireceklerini duyuran Riot Games, bu oyun için ihtiyaç duyulan takımı toplamaya başladıklarını açıkladı.

Henüz belirli rolleri olmasa da, MMO’larda deneyime sahip geliştiriciler arıyorlar. İşte aradıkları farklı alanlar.

  • Oyun Mühendisliği
  • Oyun Tasarımı
  • UX Tasarımı
  • Oyun Sanatı (Tüm Üst Disiplinler)
  • Oyun Prodüksiyonu

Konuyla ilgili olarak League of Legends’ın eğlence yöneticisi yardımcısı Greg Street’in attığı tweet şu şekilde: “Riot’taki son işim, ihtiyacımız olan lig evrenini geliştirmeye yardımcı olmak oldu! Yeni işim, çoğunuzun ve birçok Riot’çunun bizden yaratmamızı istediği büyük (bazıları devasa da diyebilir) bir oyun geliştirmek.”

Riot Games MMORPG onaylandığına göre, uzun bir geliştirme sürecine ilişkin hangi ayrıntıların ortaya çıkacağını görmek ilginç olacak. Riot Games ne için işe alındığı düşünüldüğünde, bu yeni oyunun yakında gelmesi olası görünmüyor. MMORPG’lerin yapımı on yılı bulabileceğinden, hayranlar bir süre kesinlikle hiçbir şey beklememelidir.

Her iki durumda da, bu birçok hayranın uzun süredir hayalini kurduğu bir oyun. League of Legends dünyası çok geniş ve gelecekte birçok kişinin MMORPG olabileceğini düşündüğü bir dünya oldu.

League of Legends topluluğu, hikayenin ne olacağını ve oyunun neleri içereceğini öğrenmek için beklemek zorunda kalacak. Hayranlar, büyük olasılıkla merakla beklenen bir oyun haline gelebilecek bir oyundan ne bekleyeceklerini anlamak için League of Legends‘in hikayesini araştıracaklar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir