Battle royale türündeki tüm oyunlardan PUBG en popülerlerinden biridir. Ancak PUBG’ye çok benzeyen ve aynı derecede eğlenceli olan başka oyunlar da var. Bu oyunlara dalmadan önce, battle royale türü ve PUBG’yi bu kadar özel yapan şeylerden bahsedelim.

Battle Royale nedir?

Battle royale, oyuncuların ayakta kalan son kişi olmak için yarıştığı çok oyunculu bir çevrimiçi oyun türüdür. Maç ilerledikçe ve oyuncular elendikçe harita küçülür. Haritanın sınırları dışında kalan herkes ölür. Dışarıda epeyce battle royale oyunu var, ancak PUBG en popüler olanı.

PUBG Mobile nedir?

PUBG Mobile , ayakta kalan son oyuncu olmak için yarışan 100 oyuncuyla devasa bir çevrimiçi savaş oyunudur . PlayerUnknowns Battlegrounds’ın kısaltması olan PUBG , 2017’de piyasaya sürüldü ve lansmanından bu yana büyük bir takipçi kazandı.

Mart 2020’de oyunda 65 milyon oyuncu vardı .

Diğer Battle Royale’ler gibi, oyun haritada rastgele bir noktaya inmenizle başlar. Amaç? Mümkün olduğu kadar çok silah alın ve hayatta kalın.

PUBG Mobile’nin Nakit veya UC adlı kendi para birimi vardır. PUBG UC’yi yeni kıyafetler, yoldaşlar, silah görünümleri, aksesuarlar ve daha fazlasını satın almak için kullanabilirsiniz . PUBG’den en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, UC’ye ihtiyacınız var. Bilinmeyen Nakit’i uygulama üzerinden veya bir PUBG Mobile UC satıcısından alabilirsiniz. Başka bir alternatif, bazı Google Play Hediye Kartları almanız ve oyun içinde UC satın almanız olabilir.

PUBG’yi seven bir arkadaşınız veya akrabanız varsa, hediye kartı, oyun deneyimlerini geliştirmek için harika bir yoldur.

Diğer popüler mobil oyunlar gibi, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana oyunun farklı varyasyonları ve sürümleri yayınlandı.

PUBG Mobile Lite

İnsanlar PUBG Mobile’yi seviyor. Ancak tek bir sorun var! oyun eski cihazlarda iyi çalışmıyor.

Yeni çıkan PUBG Mobile Lite bu sorunu çözüyor. Daha düşük özellikli mobil cihazlar için yapılmıştır ve bu popüler battle royale oyununa daha fazla kişinin katılmasını sağlar. Oyun deneyiminden ödün vermeden daha az RAM içeren cihazlarda iyi çalışır.

PUBG Mobile Lite’ın daha küçük bir haritası ve sadece 60 oyuncusu var. Oyunlar daha da hızlıdır. Tek dezavantaj? Normal PUBG Mobile oynayan arkadaşlarınızla oynayamazsınız.

PUBG Mobile’ye Benzeyen Battle Royales Oyunları

Call of Duty: Mobil

Call of Duty: Mobil son kişi ayakta olmak için yarışan 100 oyuncu ile büyük bir multiplayer savaş royale olduğunu. Ayrıca geleneksel beşe beş takım savaşı için çok oyunculu bir özellik var.

Call of Duty hayranıysanız, oyundaki en sevdiğiniz klasik haritalardan bazılarını oynayabileceğinize bayılacaksınız.

COD: Mobile ile Black Ops ve Modern Warfare’den David Mason, John Price ve Simon “Ghost” Riley gibi kahramanları oynayabilirsiniz.

2021’in ilk mobil sezonu Yeni Düzen olarak adlandırılır ve yeni bir battle royale oyun modu, yeni silahlar ve yeni çok oyunculu modlar sunar.

Yeni battle royale moduna Blitz denir ve PUBG Mobile Lite’a benzer. Daha az oyuncu (toplam 40) ayakta kalan son oyuncu olmak için rekabet eder. Orijinal battle royale modundan bile daha hızlıdır.

Fortnite

Türün yolunu açan ilk battle royale oyunlarından biri (PUBG ile birlikte). Fortnite

Oyun mobil olarak başladı, ancak şimdi oyuncular için daha da erişilebilir hale getirmek için çapraz platform. Oynamak da ücretsiz.

Fornite, sen outlive diğer takımlara arkadaşlarınız veya diğer oyuncular ile takım olabilir. Size avantaj sağlayan yapılar inşa etmek için dünyadaki tuğla, ahşap ve metal gibi malzemeleri de kullanabilirsiniz.

PUBG Gibi, Fortnite’de silah ve araçların çeşitli vardır. Ayrıca etkinlikleri, alt modları ve mevsimleri de var.

Setler buna bir şey Fortnite dışında PUBG onun Parti Royale modudur. Daha rahat bir deneyim istediğiniz zamanlar için Party Royale tam size göre. Elinizi tekne yarışlarında ve hava engelli kurslarında deneyin veya arkanıza yaslanın ve bir filmin veya canlı konserin keyfini çıkarın. Türe yeni bir dinamik getiriyor.

Battle royale modunda bir de Yaratıcı mod var. Kendi oyun ve kuralları ile kendi adanızı yaratmanıza olanak sağlar. Oyunlarınızı istediğiniz kadar basit veya karmaşık yapın. Sadece hayal gücünüzle sınırlısınız.

Garena Free Fire

Free Fire, 2019 Google Play Store “En İyi Popüler Oylama Oyunu” ödülünü kazanan bir aksiyon savaş oyunudur. Aynı yıl dünyada en çok indirilen mobil oyun oldu.

Free Fire, dünya çapında günlük 80 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Oyun, oyuncuların kaplamalar, silahlar, paketler, karakterler vb. Edinmesi için oyun içi para birimi olarak Free Fire Diamonds kullanır.

Oyun kurgusu PUBG’ye benzer, ancak 100 oyuncu yerine 50 oyuncu var. Oyuncular bir adaya paraşütle atılıyor. Amacınız, diğer oyunculara üstünlük sağlamak için silah ve ekipman aramaktır. Ayakta kalan son kişi kazanır. Ancak diğer bazı battle royale oyunlarının aksine, Free Fire, başlangıç ​​konumunuzu seçmenize izin verir.

Apex Legends

Apex Legends, battle royale oyununu bir sonraki seviyeye taşımayı hedefliyor. Çok çeşitli platformlarda mevcuttur ve oynaması ücretsizdir. Oyun, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli efsanevi karakterler sunar. Bu karakterlerin, oyun tarzınıza ve stratejilerinize bağlı olarak sizi zafere götürebilecek benzersiz yetenekleri vardır.

Ayakta kalan son grup olmak için diğer iki oyuncuyla bir takım olarak oynayın veya karakterinize hakim olun ve 60 oyunculu maçlarda yarışın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir