Popmundo hakkında sıkca sorulan bazı sorular

Popmundo Dünyasına Hoş Geldiniz

Popmundo, oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları bir çevrim içi rol yapma oyunudur.

Oyuna, elinde hayallerinden başka bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız. Birkaç şarkı bulup pratik yapın, biraz çabalayıp birkaç konser verin ve hayran kitlenizi oluşturmaya başlayın. Kartlarınızı doğru oynarsanız; kısa zamanda dünyayı turlamaya başlayacak, muhteşem konserler verip efsanevi albümlere imza atacaksınız. Görürsünüz, attığınız her adım olay olacak!

Popmundo Nedir?

Popmundo (eski adıyla Popomundo), Spelkultur i Sverige AB’nin geliştirdiği Availo SE’nin sunucuları sağladığı tarayıcı üzerinden oynanan online bir “rol yapma” oyunudur. Sanal müzik sanayisinde şöhrete kavuşmak oyunun ana fikridir. Fakat bunun yanında şirket yönetmek, suç dünyasında yer almak, polis ve doktor olmak gibi farklı kariyer dallarında ilerlemek de mümkündür. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve oyunda oynatılan karakter gelişimine oyun süresince devam eder. Ayrıca oyun 22 dile tam olarak çevrilmiş, 3 dilde ise çeviri aşamasında bulunmaktadır.

Popmundo metin bazlıdır; “grafikleri ve sesi olan geleneksel bir bilgisayar oyunu değildir.” Oyun hiçbir zaman bilgisayara karşı oynanmaz; ilişki kurulan her karakter dünyanın bir noktasında oyunu oynayan gerçek bir kişidir.

Oyun ilk kurulduğu zamanlarda tamamen müzik endüstrisi tabanlı iken artık oyuna evlilik, ebeveynlik, politika gibi kavramlar girmiş ve Popmundo, sanal bir hayat platformu halini almıştır.

Popmundo’nun en fazla üyeye sahip olduğu ülke Türkiye’dir. Türkiye’yi İstanbul, Ankara , İzmir , Antalya şehirleri temsil ediyor.

Oyunun İlkleri düşünüldüğünde ilk üyesi Jonas Holtenerberg, Kurucusu Jonas Zapatero, İlk Annesi Kobe Tai, İlk diktatörü Melvin Stjärnblom, İlk zombisi Robert Zombie’dir.

Popmundo’da çeşitli özelliklere sahip VIP paketi dışında bir de özel kredi seçenekleri vardır. Belli bir miktar karşılığında 1000 kredi alıp bunu sunulan seçenekler arasında harcama imkânı mevcut. Satın aldığımız kredilerle İsim Değiştirme, Cinsiyet Değiştirme, Hapisten Kaçma ve buna benzer özel özellikler alınabilir.

Oyuna VIP üye olduğunuz vakit daha fazla para kazanacağınız CEO mesleğini seçebilirsiniz. Ayrıca VIP üyeler cep telefonlarıyla arkadaşlarını arayabilir, online alışveriş yapabilirler. VIP üyeler kolaylıkla kaliteli konser mekanlarını ve stüdyolarını ucuz fiyata bulma şansına sahiptirler ve kabileye katılıp kabile forumunda sohbet edebilirler. VIP üyeler evlendikten sonra soyunu devam ettirmek için bebek sahibi olabilirler. Oyunda suç kariyeri de mevcuttur; bunların da yetenekleri vardır: Temel Suç, Hırsızlık, Yankesicilik, Zimmete Para geçirme, Kundakçılık, Hapishaneden Kaçma, Dükkân Hırsızlığı gibi… Bunlara ek olarak bir suçlunun olmazsa olmazı gizliliktir… Bir suçlu oyunda gerçek hayatta (oyunda RL olarak adlandırılır) en fazla 30 gün ceza alabilir. Oyunda gizemli birçok nokta vardır örneğin 9 ve 10mm silahlar, dinamit lokumu, 200lük destelerle dolu para çantası, polis telsizi gibi oyunda bulunması zor olan gizli eşyalar vardır.

Eğlenceye dahil olabilmem için ne gerekli?

Bütün oyun internet üzerinden oynanır. Yani bu yazıyı okuyabiliyorsanız, ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz demektir. Diğer yandan kayıt olmak için bir e-posta adresinizin olması gerek.

Popmundo oynayabilmek için kaç para ödememiz gerek?

Popmundo oynayabilmek için para vermenize gerek yok. Hemen kaydolun ve yeni hayatınıza doğru açılan yolda ilk adımı atmış olun!

Oynayabilmek için kaç yaşında olmam gerekli?

Çizgi film benzeri tarzın sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu oyunu 18 yaş ve daha üstüne öneriyoruz. Bu önerinin üç önemli sebebi var.

Oyunun Zorluk Derecesi ve Tasarımı

Popmundo yazı tabanlı bir oyundur. Bir oyuncunun başarılı olabilmesi için oldukça uzun metinler okuması ve anlaması gerekir. Ayrıca bu oyunda bazı olayların gerçekleşmesi için gerçek zamanın geçmesi beklenir. Birçok açıdan zeki ve sabırlı zihinler için tasarlanmıştır.

Oyunun İçeriği

Popmundo içerik açısından eğlence dünyasının birçok elemanına sahiptir, bu da bazıları için rahatsız edici bir durum olabilir. Seks, uyuşturucu, rock’n’roll, suç, politika, argo, şiddet, karşı cinsten az giyinik bireyler vs. Oyun bütün bu içeriğe yargılamadan ve esprili bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır. Gerçek hayatı anlatmak, yansıtmak veya etkilemek gibi bir amacı yoktur. Gerçekleri kurgudan ayıramayan oyuncular için bu oyun kesinlikle uygunsuzdur.

Karşılıklı Saygı

Popmundo oyuncuları dünyanın dört bir yanından oyuna iştirak ederler. Bütün oyuncular birbirlerine saygıyla yaklaşmalı ve dünyanın başka yerlerinde, başka hayatlar yaşayan insanları bazı konulara farklı açılardan yaklaşabileceklerini göz önünde bulundurmalıdır. Düşüncesiz ve anlayıştan yoksun oyuncuların bu oyunda yeri yoktur.

Popmundo E-Pin Kodu Nasıl Yüklenir?

1: Adım

Popmundo hesabına giriş yapın. https://www.popmundo.com/

2: Adım

Üst kategoride yer alan “Dükkan“‘a tıkla. Karşına çıkan sayfada “Ön Ödemeli Kodu (E-Pin) Etkinleştir” butonuna tıkla.

3: Adım

GameJETON Sitemiz Üzerinden Satın almış olduğun kodu gir ve etkinleştire tıkla.

Tebrikler! Popmundo Kredin veya 3 Aylık Vip hesabına yüklendi.

Popmundo Vip Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir

Popmundo Vip 3 Ay 191,50 TL

Popmundo Vip 6 Ay 355 TL

Popmundo Kredi Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir

Popmundo 1000 Kredi 200 TL

Popmundo 2000 Kredi 380 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir