Pokémon Diamond ve Pearl Nintendo Switch’e geliyor

Pokémon Company, Cuma günü bir Pokémon Presents videosunda Pokémon Diamond ve Pearl’ün yeniden yapımlarını duyurdu.

Yeniden yapılan oyunlar Pokémon Brilliant Diamond ve Pokémon Shining Pearl olarak adlandırılıyor ve 2021‘in sonlarında geliyorlar. Yeniden yapılanmalar oyunun estetiğini koruyacak, çok sevimli, renkli yeni bir stille güncellenecek. The Pokémon Company video sırasında “Orijinal oyunların, kasabaların ve rotaların ölçeği dikkatlice korunmuştur” dedi. Oyuncular orijinal üç başlangıç ​​Pokémon‘dan birini seçebilecekler: Turtwig, Chimchar ve Piplup. Brilliant Diamond için Efsanevi Pokémon, Shining Pearl için Palkia ile Dialga’dır.

Bir haber bülteninde, The Pokémon Company, Brilliant Diamond ve Shining Pearl o zamandan beri yeni Pokémon oyunlarında görülen “oyuncu dostu kolaylıkları” ve “yakın ve kişisel Pokémon savaş sahnelerini” içerecek şekilde güncellendiğini söyledi.

> > > Ucuz Nintendo eShop Card Satın almak için Tıkla < < <

Brilliant Diamond ve Shining Pearl, Pokemon Home’un arkasındaki stüdyo olan ILCA, Inc. tarafından geliştiriliyor. ICLA’dan Yuichi Ueda ve Game Freak’den Junichi Masuda oyunları yönetiyor. (Masuda, orijinal Elmas ve İnci oyunlarını yönetti.)

Oyunların hayranları, Diamond ve Pearl remake’larını duymak için can atıyorlar; 2021’in oyunların 15. yıl dönümü olmasıyla birlikte bir süredir dedikodular yayılıyor. Pokémon serisinin kendisi de 2021’de 25. yıldönümünü görecek.

Pokémon Diamond ve Pearl ilk olarak 2006 yılında Japonya’da piyasaya sürüldü; 2007’de Amerika Birleşik Devletleri’ne ve başka yerlere geldiler. Dördüncü nesil Pokémon oyunlarının bir parçası, Nintendo DS sistemi için piyasaya sürüldü. Oyunlara, çevrimiçi oyun için kullanılan Wi-Fi uyumluluğu gibi birçok yeni özelliğin yanı sıra 100’den fazla yeni Pokémon eklendi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir