Point Blank Hakkında Sıkca Sorulan Bazı Sorular

Point Blank, Güney Koreli oyun şirketi Zepetto tarafından geliştirilen ve 2008 yılında yayınlanan çevrimiçi birinci şahıs nişancı tarzı oyundur.

Yayımcılarının isimleri NCsoft, Innova Systems, Nfinity Games, Hitsplay, Gemscool, Ongame, Kaybo, SG Interactive, E-Games, Shanda Games, Tahadi ve AccelOn’dur. Türkiye ve Azerbaycan’da Tam Games tarafında yayınlanmaktadır.

Point Blank oyunu Cube Engine oyun motoru ile çalışır ve bu oyun Microsoft Windows platformu için uygundur. Çevrimiçi olduğu için çok oyunculu oyun olarak da bilinir. Oyun içersiinde CT-Force ve Free Rebels ismi verilen iki takım bulunur. Point Blank bu takımlar arasındaki savaş üzerine kurgulanmıştır. Oyun içerisinde rütbe sistemi vardır. Farklı maçlara girilip oynandıkça tecrübe puanı kazanılır ve bu tecrübe puanları ile rütbe yükselir. Point Blank anlaşması gereği oyuncular sadece kendi ülkelerindeki sunuculara giriş yapabilirler. Ayrıca oyun içerisinde bir sürü mod ve harita vardır.

Point Blank Yapımcısı Kimdir?

Point Blank oyununun yapımcısı Zepetto şirketidir. Bu şirket Güney Kore merkezli olarak 8 Eylül 2003 yılında kurulmuştur. Şirketin CEO’sunun ismi Jean Kim’dir. Jean Kim 1988-1994 yılları arasında California Üniversitesinde istatistik alanında lisans derecesi yapmıştır. Zepetto şirketinin Point Blank dışında üç tane daha oyunu vardır. Bu oyunların isimleri Survival Frenzy, Battle Carnival ve Outlaw Real-Time Shooting Game’dir.

Point Blank Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır?

Point Blank oyunu ilk olarak Güney Kore’de Ekim 2008 yılında piyasaya çıkmıştır. Daha sonra Tayland’da Şubat 2009, Endonezya’da Temmuz 2009, Rusya’da 4 Aralık 2009, Brezilya’da 3 Ağustos 2010, Türkiye’de 10 Ağustos 2010, Peru’da 4 Kasım 2010, ABD’de 10 Aralık 2010, Filipinler’de 5 Mayıs 2011, İtalya’da Nisan 2011 ve Azerbeycan’da Mart 2019 zamanlarında piyasaya sürülmüştür.

Point Blank Karakterleri Nelerdir?

CT FORCE

CT Force polis ekibi Free Rebels isyancılarına karşı ülkeyi savunurlar. Takımda 3 kadın, 3 erkek karakter vardır.

Erkek karakterler;

 • Acid Pol
 • Leopard
 • Wolf

Kadın karakterler;

 • Keen Eyes
 • Hide
 • Chou

Free Rebels

Ayrılıkçı terör örgütüdür. Hükümete karşı isyan çıkarır ve polisler ile mücadele eder. Takımda 3 kadın, 3 erkek karakter vardır. Ayrıca bazı modlarda bomba da kurabilirler.

Erkek karakterler;

 • Red Bulls
 • D-Fox
 • Caiman Grey

Kadın karakterler;

 • Tarantula
 • Viper Red
 • Rica

Oyun modları

TDM oyuncuların belli bir round sınırlaması olmadan her ölüşünde yeniden canlanarak birbirlerine karşı üstünlük sağlamaya çalışmasına dayalı bir oyun modudur. Belirtilen zaman bitene kadar veya belirtilen kill sayısına ulaşılana kadar oyun devam eder. Oyun süresince öldürdüğünüz düşman sayısı değerlidir. Hiçbir yükümlülük olmadan sadece tek bir hedefe kilitlenmek isteyen oyuncular için ideal bir oyun modudur.

İmha Görevi

İmha görevi oyuncuların karşı takımdaki rakiplerinin tamamını elimine etmesine dayalı bir oyun modudur. İmha görevindeki asıl amaç bütün düşman güçlerini yok etmektir. Her oyun önceden belirlenen round kadar sürer. Her bir round gene önceden belirlenen süre kadar oynanır. Toplam belirtilen round sayısına ulaşan takım oyunun galibi sayılır. Takım oyunu ve haberleşmenin etkili olduğu bir oyun modudur.

Bomba Görevi

Bomba görevi isyankarların CT güçlerine karşı saldırısını konu alan bir oyun modudur. Bomba görevinde Free Rebels güçleri haritada belirlenen noktalara bomba yerleştirmeye çalışmaktadır. CT güçleri ise önceden belirlenmiş bomba kurulabilecek alanları korumakla yükümlüdür. Strateji ve takım oyununa dayalı bir mod olan bomba görevinde, süresi önceden belirlenmiş raund sayısına ulaşan takım oyunun galibi olur.

Yok etme Görevi

Yok etme görevinde her iki takımın koruması gereken kendi takımına ait bir tane hedef vardır. Amaç hem kendi hedefini korumak aynı zamanda da düşmanın hedefini yok etmektir. Round sistemi vardır ve round her iki takımdan birinin hedefi yok etmesiyle round sona erer. Belirlenen rounda ulaşan takım oyunu kazanır.

Defans Görevi

Defans görevinde, Free Rebels’ler CT-FORCE ait tanklara sabotaj yapar ve CT-FORCE ise sabotajı engellemeye çalışır. Round sistemi vardır ve round iki tankından sabote edilmesiyle biter. Oyun sonunda belirlenmiş rounda ulaşan takım oyunu kazanır.

Yumruk Modu

Bu modda bütün silahlar kapalıdır. Oyuncular yumruklarını veya muşta silahını kullabilirler. Modda round sınırlaması yoktur. Süre bitene kadar ya da belirlenen puana ulaşılana kadar sürer. Puan limitine ilk ulaşan takım oyunu kazanır.

Dinozor Modu

Bu modda 5 dakika boyunca bir takım dinozor diğer takım ise insan olarak savaşır. Amaç koridorları tutmak ve insan ise dinozorların bölgesindeki portallara kaçmak, dinozor ise kaçan insanları durdurmaktır. 5 dakika sonunda iki takım yer değiştirir. Round sınırlaması yoktur. 10 dakika sonra hangi takımın puanı yüksekse oyunu o takım kazanır.

Kaos Modu

Belirli bir süreye veya puan limitine ulaşınca puanı yüksek olan takımın kazandığı moddur. Bu modda can yoktur. Tek kurşun yediğiniz anda ölürsünüz. Amaç hiç hasar almadan öldürebildiğiniz kadar adam öldürmektir. Sis bombası veya yüksekten atlama gibi durumlarda ölmezsiniz. Oyun sonundaki skorunuz Kill/Death(KD) ve HeadShot(HS) istatistiklerinize işlemez. Ama yaptığınız görevler geçerlidir.

Kafa Avcısı Modu

Bu modda rakibi öldürmek için kafasından vurmanız gerekmektedir. Kafa dışında bir yerinden vurursanız sadece 1 canı gider ve sonrasındakiler işlemez. Ama bıçakla her vuruşta 1 can alabilir. Böyle öldürmek çok zor olacağından mecburen kafaya isabet almanız gerekir. Belirli bir süreye veya puan limitine ulaşınca puanı yüksek olan takım kazanır. Oyun sonundaki skorunuz Kill/Death(KD) ve HeadShot(HS) istatistiklerinize işlemez. Ama yaptığınız görevler geçerlidir.

Point Blank Ücretli Midir?

Point Blank oyunu tamamen ücretsiz bir oyundur. Bu oyuna ulaşabilmek için sadece bir web tarayıcısına sahip olmak yeterlidir. Oyun resmi internet sitesinden ücretsiz bir şekilde kayıt olunup indirilebilir.

Point Blank Oynayarak Para Kazanılır Mı?

Point Blank oyunu içerisindeki eşyaların çoğu süreli olduğu için bu eşyalar üzerinden para kazanmak çok mümkün değildir. Fakat oyunda bulunan rütbe sistemi sayesinde oyuncuların hesapları giderek değerlenebilir. İleri zamanlarda rütbe atlamak giderek zorlaşır. Rütbeleri çok yüksek olan oyuncular hesaplarını farklı internet sitelerinde satışa çıkararak gerçek para elde edebilir.

Point Blank Hangi Yaş Aralıkları İçin Uygundur?

Point Blank oyunu silah ve bıçak gibi tehlikeli eşyalar içerir. Bu oyun içerisinde farklı silahlar kullanılarak oyuncular birbirlerini öldürürler ve bu öldürme sırasında ortaya kan da çıkar. Bu nedenle Point Blank oyununu 15 yaşındakiler ve daha büyük olan oyuncular oynayabilir.

Point Blank TG Nedir?

Point Blank TG oyun içi markette bulunan silahları, mühimmatları ve özel eşyaları satın almaya yarayan bir para birimidir. Point Blank TG para birimi ‘’Tam Gold’’ ismi ile de bilimektedir.

Point Blank Ucuz TG Nasıl Alınır?

GameJETON Yetkili Satıcı Güvencesi ile Sitemizden Ucuz Point Blank 21000 TG Satın Alabilirsiniz. GameJETON.com Sitemizden üyeliksiz veya üyelik oluşturarak alışveriş yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden tüm kredi kartı türleri ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı bankalarımızla kredi kartlarınız ile taksitli oyun alışverişi yapabilirsiniz. Bunların yanında Bitcoin ile ödeme, Bitcoin Cash ile ödeme ve Etherium gibi kripto para birimleri ile ödeme yapabilirsiniz. Anlaşmalı bankalarımıza yapacağınız havale işleminin ardından site bakiyenizle de anında ürün satın alabilirsiniz. Point Blank TG fiyat bilgilisi ve Point Blank indirimli fiyat bilgileri satın al butonunun hemen yanındadır.

Point Blank Oyununun Konusu Nedir?

20. yüzyıl zamanlarında yeni Koroga ülkesi gelişme aşamasında olan bir ülkeydi. Hızlı bir şekilde gelişti ve yirmi yıldan kısa bir süre içerisinde dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline geldi. Zamanla yerliler ve göçmenler arasında farklı çatışmalar oldu. Bu artan gerginlikler sonucu huzursuzluğun bastırılması gerekti. Artan çıkar çatışmaları yerli insanları CT-Force ve göçmenleri Free Rebels takımları arasında bölmeye zorlandı.

Point Blank Oyununa Benzer Diğer Oyunlar Nelerdir?

Valorant

Zula

Counter Strike: Global Offensive

Pubg Mobile

Crossfire Online

Point Blank TG Fiyatları ve Çeşitleri Nelerdir?

Point Blank TG 5 farklı denomlarda bulunmaktadır.

Point Blank 900 TG

Point Blank 1800 TG

Point Blank 4500 TG

Point Blank 10400 TG

Point Blank 21000 TG

Point Blank Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri Nedir?

Point Blank oyununu oynayabilmek için gerekli minimum ve önerilen sistem gereksinimleri aşağıda liste halinde verilmiştir.

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista/XP/7/8

İşlemci: Intel Pentium 4 / AMD Athlon 2500 – 2.4 GHz

Ekran Kartı: NVidia GeForce 5700 / AMD Radeon 9600

Bellek: 1 GB RAM

Depolama Alanı: 2 GB kullanılabilir boş alan

DirectX: Sürüm 9

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: Intel Core i3 2120 / AMD FX 4100 – 3.0 GHz

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 730 / AMD Radeon R7 240

Bellek: 2 GB RAM

Depolama Alanı: 2 GB kullanılabilir boş alan

DirectX: Sürüm 9

3 Yorum

 1. Behzat dedi ki:

  Bilgi için teşekkür ederim.

 2. Musa dedi ki:

  Nice

 3. ismail dedi ki:

  Nice

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir