League of Legends Rehberi

 

 

League of LegendsSilkroad OnlineSteam Cüzdan KoduZula Oyun

 

GameJETON Güvencesi ile League of Legends, Jcplanet Coin, Silkroad Online, Steam Wallet Card, Zula Altın Epin, Pubg Mobile Gibi Yüzlerce Oyun içi Meteryalleri EPİN Kodları Ön Ödemeli Kartları Ucuz, Hızlı Satın Alabilirsiniz. E-Pin kodları 7/24 otomatik olarak anında teslim edilmektedir. Yani gece gündüz farketmeksizin anında beklemeden satın alabilirsiniz.

 

League of Legends

Merhaba League of Legends oyuncuları, GameJETON olarak sizler için oyun hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Bu rehber sayesinde aklınıza takılan soruların cevaplarını ve daha merak ettiğiniz bir çok şeyi bulacaksınız.

27 ekim 2009 yılında çıkış yapmış olan League of Legends, MOBA yani Multiplayer Online Battle Arena türünde oyundur.

League of Legends Defense of the Ancients örnek alınarak geliştirilmiştir.

Dota modundan farklı olarak oyunda “Kabiliyetler” ve “Rünler” sistemi vardır. Oyunda yeteneklere getirilen bir değişiklik Dota’dan farklı olarak kullanılan şampiyonların yeteneklerine, alınan eşyaların katkılarını eklemesidir. Yani edinilen her eşya, sahip olunan yeteneklerin etkilerini artırmaktadır. Bazı yetenekler, edinilen eşyalardan %50-%60 olarak etkilenirken, bazı yetenekler ise eşyanın direkt olarak katkısını alabilmektedir. MOBA türü strateji oyunudur. Takım çalışmasına dayanır ve rakibin alanını istila etmeye yöneliktir.

League of Legends Haritalar

Oyunda 3 farklı oyun tarzı sağlayan toplam 3 adet harita vardır. Bunlar Sihirdar VadisiUğursuz Koruluk ve Sonsuz Uçurum‘dur.

Sihirdar Vadisi

Haritada en fazla beşer kişi olmak üzere eşit sayıda oyuncusu olan mavi takım ve kırmızı takımın savaştığı haritadır. Haritanın sol alt köşesinde mavi, sağ üst köşesin kırmızı takım bulunmaktadır. İki takımın ana üslerini birbirine bağlayan toplam 3 adet koridor bulunmaktadır. (üst koridor, orta koridor ve alt koridor) Her koridor üzerinde iki takımında üçer adet kule ve inhibitor bulunmaktadır. Kuleler rakip takım oyuncularının kendilerini savunmaları için büyük avantaj sağlamaktadır. İnhibitörlerin yıkılması ise karşı tarafın saldırı gücünü arttırmaktadır. İnhibitör yıkıldığı zaman yıkan takımın minyonlarına ek olarak her dalga süper minyon ilave olarak gelmektedir. Eğer her koridordaki minyonler yıkılırsa her koridordan ikişer adet süper minyon gelmeye başlar. Takımların ana üslerinin merkezinde Nexus binası ve bu binayı koruyan 2 adet kule bulunmaktadır. Karşı takımın Nexus’unu yıkan takım oyunu kazanır.

Haritada bulunan 3 koridor üzerinden de belli aralıklarla 6-7 (7. minyon 3 seferde bir, cannon minion) minyon gelmektedir, her takım 3 koridor üzerinden gelen minyonları veya düşman şampiyonlarını öldürerek para ve tecrübe kazanırlar. Koridor üzerindeki kendi kulelerini koruyup karşı tarafın kulesine olabildiğince zarar vermeye çalışırlar. Ayrıca para ve tecrübe kazanmak için üç koridorun arasında bulunan ormanda tarafsız yaratıkları öldürebilirler. Bazı tarafsız yaratıklar para ve tecrübe yanında ekstra özellikler de vermektedir.

Uğursuz Koruluk

Sihirdar Vadisi haritasıyla benzer özellikler taşımaktadır, 3.sezonun başlamasıyla bilgisayara karşı oynanabilir.

Haritada en fazla üçer kişi olmak üzere eşit sayıda oyuncusu olan sol tarafta mavi takım ve sağ tarafta kırmızı takımın savaştığı haritadır. Takımların ana üslerini birbirine bağlayan 2 adet yol bulunmaktadır. (üst koridor, alt koridor) Yolların her birinde ikişer adet kule ve inhibitor bulunmaktadır. İki koridorndan da belli aralıklarla minyonlar gelmektedir, karşı tarafın inhibitörü yıkılınca o yoldan süper minyon ilave olarak gelmektedir. Her takımın ana üssünde Nexus binası ve bunu koruyan kule bulunmaktadır. Karşı tarafın Nexusu’nu yıkan takım oyunu kazanır.

Haritanın üst tarafında ve iki yolun arasında bulunan ormanda tarafsız yaratıklar bulunmaktadır. Bu yaratıklar öldürülünce para ve tecrübe vermektedir, bazıları ekstra özellikler de vermektedir.

Sonsuz Uçurum

ARAM oyun modunda oynanan haritadır. Beşer kişilik takımlardan oluşur. Üsse geri dönüş yoktur. Köprünün iki ucunda da takım üsleri yer alır. Herkes oyuna 3. seviye ve tüm yetenekleri açabilme hakkıyla başlar. Tek koridor vardır. Bu koridorda iki takımında ikişer kule ve 1 inhibitörü vardır.

Sınırlı Oyun Modları

Bu üç haritanın dışında oyuna belli zamanlarda farklı oyun modları da gelmektedir. Bunlara ekstra etkilerle eğlenceli bir oyun sağlayan Ultra Rekabet Faktörü, eski bir oyun modu Dominion’un biraz değiştirilmesiyle gelen Ben De Oyun Moduyum Dominion, Bütün takımın aynı şampiyonu seçtiği Birimiz Hepimiz İçin ve oyuncuların 20 dakika saldırı, 20 dakika savunma yapıp karşı merkezi yıkmaya veya kendi merkezlerini korumaya çalıştığı Kuşatma modu örnek gösterilebilir.

*Haritalar sezonluk etkinliklere göre farklı dekorasyonlara bürünebiliyorlar.

Şampiyonlar

Oyunda 141′ dan fazla şampiyon bulunmaktadır ve belirli aralıklarla yeni şampiyonlar eklenmektedir. Her şampiyonun bir tanesi pasif olmak üzere oyun kendi özgü beşer adet yeteneği bulunmaktadır. Bu yetenekleri ve şampiyonların özellikleri doğrultusunda şampiyona eşya alınarak şampiyon yapılandırılır.

League of Legends Rünler

Rünler oyunda karakterin seviyesine göre oyun başında oyuncuya verilen özelliklerdir. Bu özellikleri kullanarak oyun içerisindeki görevinize daha kolay uyum sağlamanız ve oyun başındaki gücünüzün artmasına yardım eder. Beş ayrı rün grubu vardır.

İsabet

Bu rün grubunu genellikle nişancılar ve dövüşçüler tercih eder. Hedef aldığı noktalar; saldırı gücü, saldırı hızı, can çalma, sıvışma ve ani hasardır. Bu rün grubu 4 adet anahtar rüne sahiptir.

•    Saldırıya devam: Bir şampiyona 3 saldırı isabet ettirmek ona ilave hasar verir ve 6 saniye boyunca daha çok hasar almasını sağlar.
•    Ölümcül tempo: Bir şampiyona hasar verdikten sonra 3 saniye boyunca ilave saldırı hızı sağlar.
•    Ayağı çabuk: Pasif olarak yük biriktirir. Maksimum yüke ulaşılıp saldırı yapıldığında can ve hareket hızı sağlar.
•    Yenilmez: 4 saniye boyunca çatışmada kaldığın zaman sonraki saldırın ilave hasar verir ve verdiğin hasarın bir kısmını gerçek hasara dönüştürür.

Hakimiyet

Bu rün genellikle suikastçiler ve bazı nişancılar tarafından tercih edilir. Hedef aldığı noktalar; ani hasar, saldırı hızı, can çalma ve hareket hızıdır. 4 adet anahtar rüne sahiptir.

•    Elektrik ver: Bir şampiyona herhangi 3 kaynaktan hasar verdikten sonra ekstra hasar veren bir elektrik sağlar.
•    Yırtıcı: Çizmelerine aktif ekler. Kullanıldığında giderek artan hareket hızı sağlar.
•    Kara hasat: Hedefleri katlettiğinde kalıcı hasar artışı sağlar.
•    Keskin sağanak: Şampiyonlara yaptığın ilk 3 saldırıda ekstra saldırı hızı sağlar.

Büyücülük

Bu rün genellikle kontrol veya destek büyücüleri tarafından tercih edilir. Hedef aldığı noktalar; yetenek gücü, dürtme, mana ve hareket hızıdır. 3 adet anahtar rüne sahiptir.

•    Aery’i çağır: Takımındakilere kullandığın yetenekler kalkan, rakiplere kullandığın yetenekler ekstra hasar verir.
•    Sihirli yıldız: Rakibe tutturduğun yetenekten sonra ilave hasar veren yıldız gönderir.
•    Sürat coşkusu: Rakiplere 3 saniye içinde 3 yetenek tutturduğunda ilave hareket hızı sağlar.

Azim

Bu rün genellikle tanklar ve ezergeçerler tarafından tercih edilir. Hedef aldığı noktalar; can, zırh ve büyü direncidir. 3 adet anahtar rüne sahiptir.

•    Hortlağın pençesi: Çatışmada 4 saniye kalıp hasar verirsen can çalar, ilave can kazanır ve ilave hasar kazanırsın.
•    Artçı şok: Bir rakibi hareketsiz bıraktıktan sonra etrafındaki alandaki rakiplere ilave hasar verir.
•    Muhafız: Takımındaki biri hasar aldığı anda yakınında durursan, ikinize de kısa süreli kalkan verir.

İlham

Bu rünün belirli bir şekilde hitap ettiği kesim yoktur. Oyuncuların kendi opsiyonlarına bağlı olarak bu rünü tercih edebilirler. Hedef aldığı noktalar; oyundaki belirli kuralları esnetme, bekleme sürelerinde azalma ve ilave etkiler sağlamaktır. Bu rün 3 adet anahtar rüne sahiptir.

•    Buzul takviyesi: Saldırıların rakipleri yavaşlatır. Aktifi olan eşya kullanmak, önündeki alana giren rakipleri yavaşlatır.
•    Arakçı: Rakiplere yetenek isabet ettirmek altın ve bazen tek kullanımlık eşyalar kazandırır.
•    Dizginsiz büyü kitabı: Çatışma dışındayken sihirdar büyünü tek kullanımlık olarak değiştirebilirsin.

League of Legends Mağaza

Mağaza oyun içindeki alışveriş yeridir. Mağazadan yeni şampiyonlar, rünler, totem görünüşleri, şampiyon kıyafetleri ve birkaç kullanıcı eşyası alabilirler (örneğin; sunucu değiştirme bileti veya kullanıcı ismi değiştirme bileti). Mağazadan alışveriş Riot Points (RP) ile yapılmaktadır.

League of Legends Sunucular

Riot Games Inc şirketi tarafından yayınlanan League of Legends‘ın 9 adet yürürlükte olan sunucusu vardır;

•    League of Legends Kuzey Amerika
•    League of Legends Batı Avrupa
•    League of Legends İskandinavya, Doğu Avrupa
•    League of Legends Brezilya
•    League of Legends Türkiye
•    League of Legends Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu
•    League of Legends Latin Amerika Kuzey
•    League of Legends Latin Amerika Güney
•    League of Legends Okyanusya
•    League of Legends Güney Kore (Bu sunucu ayrı arayüz üzerinden çalışır.)
•    League of Legends Japonya

Ayrıca farklı şirketler tarafından yayınlanan 2 farklı sunucu daha vardır. Bunlar;

•    League of Legends Çin
•    League of Legends Singapur & Malezya

Ucuz League of Legends Riot Points (RP) Satın Almak İçin Tıklayın

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir